Spawanie

W ramach naszej oferty możemy zaproponować kompleksowe usługi spawalnicze, obejmujące spawanie wszystkimi dostępnymi obecnie metodami MAG, MIG, TIG, MMA oraz GAZ. Nasza firma posiada nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt pozwalający na szybkie i precyzyjne spawanie aluminium, stali czarnej oraz stali nierdzewnych. Wykwalifikowany personel firmy JANOSZEK z Bielska-Białej gwarantuje najwyższą jakość i czystość spoin.

Naszym klientom oferujemy spawanie metodami:

TIG

Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wykorzystaniu nietopliwej elektrody wolframowej wytwarzającej łuk spawalniczy do powierzchni spawanej. Metoda nie wymaga wykorzystania dodatkowego materiału, aczkolwiek nie wyklucza jego użycia.

Spawanie TIG ma wiele zalet:

  • brak żużlu,
  • wysoka jakość spoin,
  • umożliwia łączenie różnych materiałów, również bardzo cienkich.

MIG/MAG

MIG/MAG (Metal Inert Gas / Metal Active Gas) to metoda spawania, w której wytwarzany jest łuk elektryczny, jarzący się pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektroda to ciągły drut, który stapiany jest przez łuk elektryczny tworząc w ten sposób spoinę. Podczas całego procesu wykorzystuje się gaz ochronny – obojętny (metoda MIG) lub aktywny (metoda MAG).

Główną zaletą metody MIG/MAG jest niezwykle wysoka wydajność, dlatego też cieszy się ona obecnie największą popularnością na całym świecie. Równie istotny jest fakt, iż można za jej pośrednictwem spawać bardzo różne materiały, a jakość spoin jest na niezwykle wysokim poziomie.

MMA

MMA (Manual Metal Arc Welding) to metoda umożliwiająca spawanie z wykorzystaniem pręta spoiwa służącego jako elektroda. Łuk jarzy się pomiędzy otuliną elektrody a spawanym materiałem. Spawanie tą metodą pozwala na łączenie różnych materiałów – zarówno tych cienkich, jak i grubych, a także zapewnia wysoką jakość spoin.