Obróbka skrawaniem

Jednym z kluczowych obszarów działalności naszej firmy jest szeroko pojęta obróbka skrawaniem obejmująca m.in. frezowanie i toczenie oraz pokrewne metody obróbki, takie jak cięcie oraz gięcie blach.

Obróbka skrawaniem to usługa, w której niezaprzeczalnie kluczową rolę odgrywa precyzja działań. W firmie JANOSZEK doskonale zdajemy sobie sprawę z tego faktu, a naszym celem jest świadczenie klientom usług na niezmiennie najwyższym poziomie. Aby sprostać tym założeniom skompletowaliśmy niezwykle bogaty park maszynowy, który w połączeniu ze specjalistami z różnych dziedzin i współpracy między nimi pozwala na uzyskanie niezwykle wysokiej precyzji i jakości działań.

Oto kilka szczegółów, przybliżających specyfikę świadczonych przez nas usług:

Frezowanie

Frezowanie to obróbka skrawaniem, w której do skrawania wykorzystuje się frez – obrotowe narzędzie o wielu ostrzach. Nowoczesne frezarki wyposażone w zaawansowane systemy narzędziowe zapewniają często tak wysoką jakość obróbki, iż możliwe jest zrezygnowanie z konieczności szlifowania. Dzięki frezarce możliwa jest obróbka skrawaniem różnego rodzaju metali w atrakcyjnych cenach.

Toczenie

Obróbka skrawaniem przeprowadzana za pośrednictwem tokarki wykorzystywana jest w przypadku przedmiotów o kształcie brył obrotowych. Zastosowany w urządzeniu zestaw noży, po wprowadzeniu przez operatora odpowiednich komend pozwala na przeprowadzanie operacji tokarskich takich jak:

  • gwintowanie,
  • radełkowanie,
  • cięcie,
  • obróbkę otworów.